Aktualności

Konkurs im. W. Fangora - lista laureatów

2018-04-23
Ogólnopolski Konkurs Malarski im. W. Fangora

Przepraszamy za opóźnienie ogłoszenia wyników.
W związku z dużą liczbą zgłoszeń prace jury przedłużyły się.

Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu 2 edycji Konkursu Malarskiego im. W. Fangora:

1. Jerzy Baranowski
2. Adriana Foryś
3. Bartosz Głowacki
4. Paulina Grosz
5. Filip Kampka
6. Agata Lankamer
7. Teresa Legierska
8. Adrianna Leszczyńska
9. Krzysztof Mętel
10. Aleksandra Opalińska
11. Izabela Opiełka
12. Magdalena Parfieniuk
13. Mateusz Patrzyk de Oliveira
14. Magdalena Sadłowska
15. Julia Tymańska
16. Konrad Żukowski
 

Zapraszamy studentów malarstwa II-V roku studiów do wzięcia udziału w 2. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej technice malarskiej. Reprodukcje (3000 pikseli, JPG) należy nadsyłać na adres: konkurs.fangor@asp.gda.pl do dnia 16.04.

Zgłoszone obrazy zostaną ocenione przez jury konkursowe, w skład którego wejdą zaproszeni przez Organizatora krytycy sztuki, marszandzi, dyrektorzy galerii, przedstawiciele organizatora i fundator nagród.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

  • Nagroda Główna w wysokości 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora
  • Nagroda Specjalna w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Organizatora przeznaczona dla uczestnika-studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku


Zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną zaproszeni do pokazu indywidualnego swoich prac w BWA w Olsztynie, Krupa Gallery we Wrocławiu oraz Kolonii Artystów w Gdańsku. CSW Łaźnia w Gdańsku przyzna dodatkową Nagrodę w postaci Rezydencji Artystycznej.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/190153978428984/ 

 

Jury konkursowe:

Fundacja Fangora

  • Magdalena Fangor
  • Irmina Nazar
  • Stefan Szydłowski
     

Kolonia Artystów Gdańsk

  • Sylwester Gałuszka
     

Krupa Gallery Wrocław

  • Łukasz Narożny
     

BWA Olsztyn

  • Małgorzata Bojarska-Waszczuk
     

Muzeum Sztuki w Łodzi

  • Maria Morzuch
     

CSW Łaźnia Gdańsk

  • Aleksandra Księżopolska
  • Agnieszka Kulazińska

 

 

 

Regulamin – pobierz

Formularz zgłoszeniowy - pobierz

Konkurs im. W. Fangora - lista laureatów