IX Warsztaty „Stacja Orunia”

2016-07-25
warsztaty

19 lipca zakończył się II etap IX Warsztatów Projektowo-Realizacyjnych zorganizowanych przez Katedrę Architektury Przestrzeni Kulturowych.

Tematem warsztatów był PROJEKT OGÓLNODOSTĘPNYCH WNĘTRZ UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ „STACJI ORUNIA” (Gdański Archipelag Kultury) mieszczącej się w Gdańsku przy ulicy Dworcowej 9. Celem projektu była zmiana wizerunku istniejącego ośrodka kultury i  dostosowanie go do oczekiwań współczesnego użytkownika.

Przekazana dokumentacja projektowa, opracowana we współpracy z inwestorem, ma być podstawą realizacji, przewidzianej na rok następny, podczas której młodzi projektanci będą pełnili nadzór autorski.

W warsztatach wzięli udział studenci II st. kierunku Architektury Wnętrz i Architektury Przestrzeni Kulturowych.

Do współpracy przy projekcie plastycznym przystąpili studenci Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu.

2. wizytówka.jpg

stacja orunia

zespół autorski:

Anna Brzoznowska (koordynator projektu), Natalia Dobosz, Klaudia Drabikowska, Magdalena Karpińska, Maria Kołomańska, Joanna Lenart, Natalia Wańkowicz

IX Warsztaty „Stacja Orunia”