Agata Roguziak – RYSUNEK I CERAMIKA

2016-05-13
Wystawy, Studenci, e-kultura

Zapraszamy na wystawę Rysunku i Ceramiki, której otwarcie odbędzie się 12.05.2016 o godzinie 17:00 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni - Sima Showroom (parter ppnt).
Wernisaż połączony będzie ze spotkaniem  z artystką.

Agata Roguziak jest studentką V roku i realizuje pracę dyplomową pod kierunkiem prof. Mariusza Białeckiego. W latach 2009 - 2011 uczęszczała do Policealnej szkoły plastycznej w Gdyni. W roku 2011 rozpoczęła studia na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej indywidualna wystawa „Obszary Rysunku – III” miała miejsce w Gdańskim Archipelagu Kultury „Plama”. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych, takich jak: „A. Svegzda Drawing Show” w Wilnie, „Poland/USA fiber art collaboration exhibition in Dixon University Center” w Harrisburgu, „Wiosna Młodych” w Kartuzach oraz „Rzeźba w Procesie” w Gdyni . Uczestniczyła także w plenerach, między innymi w międzynarodowym plenerze rzeźbiarsko-malarskim "Pole sztuk” w Rodowie oraz w „Międzynarodowym Festiwalu Wysokich Temperatur” we Wrocławiu. Podczas wystawy w Sima Showroom Agata Roguziak zaprezentuje swoje rysunki oraz prace wykonane techniką ceramiki.

WYSTAWA POTRWA DO 02.06.2016 I JEST POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ DZIEŁ.

Budynek IVC PPNT (parter)
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
ORGANIZATORZY: 16DEKO I SIMA STUDIO ARCHITEKTURY I WNĘTRZ
___________________________________________________

Agencja 16deko oraz Studio Wnętrz i Architektury Sima nawiązały współpracę na początku roku 2016. W marcu zacznie się ich wspólny projekt, który trwać będzie do września w Showroomie Sima w Gdyni (parter PPNT). Projekt ma na celu promocję początkujących twórców oraz zachęcenie szerszego grona odbiorów do uczestnictwa w otwartych wydarzeniach kulturalnych w Gdyni.

W drugi czwartek każdego miesiąca na parterze Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego będą organizowane wystawy młodych trójmiejskich artystów, połączone z wywiadami z nimi. Przedsięwzięcie jest całkowicie bezpłatne dla odwiedzających przestrzeń wystawienniczą.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Harmonogram wystaw przedstawia się następująco:

10.03.2016 - grafika, Irmina Knapik & Szymon Wolniak
14.04.2016 - fotografia, Marek Biernat