Aktualności

Delegacja w Chinach

2017-11-30
Delegacja w Chinach


W dniach pomiędzy 18 a 24 listopada, miała miejsce oficjalna delegacja do Chin, której celem było rozpoznanie możliwości nawiązania kontaktów z Uczelniani lub wydziałami o profilu artystyczno-projektowym. Koordynacją pobytu 31-no osobowej delegacji zajęła się Agencja Rozwoju Pomorza i jej przedstawiciel w Chinach, Pan Sławomir Berbeć wraz zespołem. 

W skład oficjalnej delegacji misji gospodarczej, wchodzili m.in.:  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk,  prezydent Gdańska Paweł Adamowicz,  wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, członkowie gabinetów wyżej wymienionych oraz przedstawiciele biznesu, tj. przedsiębiorcy małych i średnich firm z regionu województwa pomorskiego.
 
 

Oprócz Prorektora ASP w Gdańsku dr hab. Adama Kamińskiego, przedstawicielem obszaru edukacyjnego z regionu był Prorektor PG ds. internacjonalizacji i Innowacji prof. dr hab. Piotr Dominiak.

Odbyło nsię 5 oficjalnych spotkań, w tym jedno z przedstawicielką Rządowej Agencji Rekrutacyjnej, pozostałe w uczelniach:
Central Academy of Fine Arts in Pekin
Fine Arts College of Qingdao University
Qingdao University of Science & Technology (art department)
Liaocheng University School of Art

Każdorazowo podczas spotkań, został zachowany pełen protokół dla rozmów na wyrównanym poziomie względem funkcji (Prorektor-Prorektor), co dla przyszłego rozwoju pierwszych etapów współpracy buduje właściwą podstawę.

Wizyta w Chinach Prorektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku była pierwszą w historii Uczelni i w dalszej perspektywie pracy nad rozwinięciem kontaktów będzie traktowana jako podstawa dla rozwoju istotnych, międzynarodowych kontaktów pomiędzy oficjalnymi Instytucjami kształcenia.
W każdej z odwiedzonych uczelni, została wskazana osoba do kontaktu odnośnie rozmów na temat organizacji wizyty reprezentanta Uczelni chińskiej, niezbędnej do zorganizowania pierwszej wymiany studenckiej w przyszłości.
Wizyty przedstawicieli Uczelni chińskich w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, planowane są na rok 2018.