2017-09-25
Inauguracja Roku Akademickiego

Rektor i Senat
Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

mają zaszczyt zaprosić na uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018

Uroczystość odbędzie się w piątek, 13 października
o godz. 12:00 w Auli Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku,
Targ Węglowy 6
(I piętro, wejście od ul. Tkackiej)

Program uroczystości:

• Wejście Senatu
  • Hymn Rzeczypospolitej Polskiej
  • Przemówienie inauguracyjne JM Rektora dra hab. Krzysztofa Polkowskiego
  • Wystąpienia gości
  • Wystąpienie Przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego
  • Ślubowanie i immatrykulacja Studentów
  • Wręczenie indeksów przez Prorektora dra hab. Adama Kamińskiego
  • Gaudeamus igitur
  • Wykład inauguracyjny pt. "Kompromis w sztuce” wygłoszony przez Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie" prof. dra hab. Wojciecha Malajkata
  • Gaude Mater Polonia
  • Zakończenie uroczystego posiedzenia Senatu
  • Wyjście Senatu

Prelegent

Wojciech Malajkat – aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog, od 2010 roku profesor sztuki teatralnej. Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016–2020. W 1986 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. W latach  2009-2014 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Syrena w Warszawie.

Ulotka – pobierz