„Studencka grafika roku”

2016-05-06
Wystawa

Dziekan Wydziału Grafiki prof. Janusz Akermann zaprasza na wystawę oraz wręczenie nagród w konkursie na studencką grafikę roku.
Wernisaż: 19 maja (czwartek), godz. 18:00
Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, Gdańsk
Kuratorzy: dr Katarzyna Łukasik, mgr Kuba Zając

Świat współczesny uznaje rywalizację za siłę napędową wszelkiego postępu i dążenia do doskonałości. A że grafika jest zapisem świata - przyjmujemy tę ideę, organizując kolejny doroczny konkurs dla studentów gdańskiej ASP pod auspicjami Dziekana Wydziału Grafiki prof. Janusza Akermanna. Najnowsza edycja konkursu (2014/2015) zgromadziła kilkadziesiąt prac promowanych przez pracownie i zgłaszanych przez autorów osobiście do rywalizacji sztuki, warsztatu i talentu. Zgodnie z regulaminem, mogli brać w niej udział wszyscy studenci ASP od drugiego do ostatniego roku (z wyjątkiem prac dyplomowych). Efekty przedstawiamy w tegorocznym katalogu, polecając je uwadze i refleksji. Naturalnie jesteśmy z nich dumni, podobnie jak ze zdrowej rywalizacji towarzyszącej konkursowi. To nasze dążenie do doskonałości, oparte na przekonaniu, że jedna grafika, która wygrywa rywalizację i nagrodę Dziekana, doskonale wygląda w towarzystwie innych.