Laureaci konkursu ND ASP 2016

2016-07-22
Najlepsze_Dyplomy, e-kultura

Jury postanowiło w VIII edycji konkursu Najlepsze Dyplomy ASP 2016 przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Rektorów ASP (20.000 zł) – Dimitrij Buławka-Fankidejski z ASP w Gdańsku za pracę dyplomową pt.: „Pytanie o przestrzeń”
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15.000 zł) – Barbara Rej z ASP w Warszawie za pracę dyplomowa pt.: „Z mojej piersi się wyrwało”
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego (8.000 zł) – Natalia Jamróz z ASP w Krakowie za prace dyplomowa pt.: „Papierówki”
Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (8.000 zł) – Wiktoria Wojciechowska z ASP w Warszawie za prace dyplomową pt.: „Sparks”
Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (10.000 zł) -  Uladzimir Pazniak z AS w Szczecinie za prace dyplomową pt.: „Inochód”

Wyróżnienia honorowe:
Agata Roguziak, ASP w Gdańsku, za pracę dyplomową pt.: „Czy lalki?”
Magdalena Hoffa, UA w Poznaniu, za pracę dyplomową pt.: „2 399 073”
Adela Rostek, ASP w Gdańsku, za prace dyplomową pt.: „Nudle Dudle”
Rafał Świdziński, ASP w Łodzi, za pracę dyplomową pt.: „Podróż. Realizacja: księga videomalarska”
Michał Cygan, ASP w Katowicach, za pracę dyplomową pt.: „Orbis Interior – Mała Ojczyzna”

Nagroda GGM:
Marta Hryniuk, AS Szczecin, praca dyplomowa pt.: „Fantom”

Skład Jury:
1. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu - prof. Marcin Berdyszak - przewodniczący
2. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - prof. Antoni Cygan
3. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - prof. Ludmiła Ostrogórska
4. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie - dr hab. Jan Tutaj
5. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi – prof. Mariusz Łukawski
6. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - dr hab. Wojciech Zubala, prof. ASP
7. Akademia Sztuk Pięknych w Wrocławiu - prof. Piotr Kielan
8. Akademia Sztuki w Szczecinie – dr hab. Zbigniew Romańczuk, prof. ASP
9. Przedstawiciel Marszałka Województwa Pomorskiego - Beata Jaworowska, Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Kultury
10. Przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska – Barbara Frydrych, Zastępca Dyrektora Biura Prezydenta ds. Kultury
11. Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave - prof. Stanislav Stankoci, akad. mal.
12. Royal College of Art in London - prof. Andrzej Klimowski
13. Vilniaus Dailės Akademija -  prof. Zygimantas Augustinas