Aktualności

Nagrody WRO 2017

2017-05-22
WRO 2017

Miło nam poinformować, iż dwie główne nagrody tegorocznego 17 Biennale Sztuki Mediów we Wrocławiu otrzymali:

Nagroda WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

Elvin Flamingo + Infer – Radosław Deruba + Patryk Chyliński
za pracę:


My – Wspólny organizm
 

Praca zainspirowana hipotetyczną mega-strukturą zwaną „Dyson Sphere” oraz wizją rozprzestrzeniania się życia poza Ziemią amerykańskiego fizyka Freemana Dysona (zakładająca projektowanie i produkowanie organizmów zdolnych przeżyć pod i nad grubą warstwą lodu oceanu na Księżycu), wypowiedzią Joe Davis’a: „Jeśli wybudujesz most, prędzej czy później ktoś przez niego przejdzie”), odkryciem planety Proxima Centauri B (potocznie określanych jako „druga Ziemia”) oraz ostatnim, finałowym okresem działalności sondy Cassini wokół Saturna.

Elvin Flamingo, właśc. Jarosław Czarnecki (PL), urodzony w 1967 roku. Jako artysta pracuje od 2008 roku. W 2014 roku obronił pracę doktorską pt. „Symbiotyczność tworzenia” na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która odbiła się szerokim echem w kraju i za granicą. Jest wykładowcą i prodziekanem na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Jest laureatem licznych nagród, m.in. Gold Remi na festiwalu Worldfest-Houston (2009), Grand Prix Biennale w Gdańsku (2012), Nagrody Krytyków na Biennale WRO 2015, Grand Prix Triennale w Sopocie (2016).

Radosław Deruba (PL), urodzony w 1987 roku, twórca wizualny, autor i projektant wizualizacji generatywnych w czasie rzeczywistym. Absolwent Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2015). Laureat Grand Prix na Videozone Festival 2015. Finalista festiwali Inspirations 2014, LPM Mexico 2013 i LPM Rome 2013.

Patryk Chyliński (PL), urodzony w 1992 roku, twórca generatywny, łączący świat realny ze światem cyfrowym, muzyk eksperymentalny, student ostatniego roku na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
 

Natomiast nagrodę w 3. Konkursie Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów otrzymał

Krystian Grzywacz absolwent kierunku Intermedia I st. za pracę
"Pustostany"

promotor: prof. Grzegorz Klaman
kierunek: Intermedia
specjalność: Rzeźba
Pracownia Działań Transdyscyplinarnych
Wydział Rzeźby i Intermediów

„Pustostany” to animacja prowadzona na spółkę przez Krystiana Grzywacza i jego komputer osobisty. Została zbudowana na błędach wynikających z niedoskonałości procesów percepcyjnych narzędzia służącego do wykonywania trójwymiarowych skanów oraz umożliwiającego zapis ruchu istot człekokształtnych. Praca jest pączkiem myśli o człowieku coraz gęściej splątanym nowoczesnymi technologiami.

 

Krystian Grzywacz (PL), urodzony w 1994 r., absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom licencjacki, 2016). Członek kolektywu artystycznego Gnojki, zajmuje się sztuką wideo, animacją, VR i rzeźbą. Obecnie oddany jest różnym odcieniom symulacji. Jego prace pokazywane były na wystawach: (Nie)obecność w Galerii Labirynt (Lublin, 2016), Obchody końca lata w Willi na Goyki (Sopot, 2016) oraz podczas Interference Festival 2016 w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Źródło: http://wro2017.wrocenter.pl/nagrody-wro-2017/