Projekt „Młody człowiek i morze 2017"

2017-04-28
Młody człowiek i morze

14 Ogólnopolskie Nadmorskie Spotkania Wzornictwa „Młody człowiek i morze 2017”
Krynica Morska, 8 – 13 maj 2017

Mamy przyjemność poinformować o kolejnej edycji ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez Pracownię Podstaw i Metodyki Projektowania Wzornictwa.

Ogólnopolskie Nadmorskie Spotkania Wzornictwa są warsztatami i seminariami dedykowanymi studentom pierwszego roku wzornictwa oraz nauczycielom akademickim, zajmującym się dydaktyką w zakresie podstaw projektowania.

W Spotkaniach wezmą udział studenci i dydaktycy z Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Przez 13 lat w Spotkaniach uczestniczyło kilkuset studentów i kilkudziesięciu dydaktyków z wszystkich Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Gościnnie brali udział także studenci i dydaktycy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego, Politechniki Koszalińskiej a także ekipy z Czech oraz Litwy.

Coroczne spotkania to prezentacje i dyskusje na temat metodyki i programów nauczania a także wymiana doświadczeń oraz wspólna praca ze studentami z innych ośrodków.

Oprócz części poświęconej metodyce nauczania „Młody człowiek i morze”, to plenerowe warsztaty dla studentów 1 roku projektowania. Podczas warsztatów muszą oni zaprojektować oraz wykonać urządzenia, obiekty, aranżacje przestrzeni. To bardzo ważne doświadczenie dla studentów przyzwyczajonych do wirtualnych rozwiązań.

Zetknięcie się z realizacją projektu w plenerowych warunkach, to świetna weryfikacja pomiędzy ideą a rzeczywistymi możliwościami, bardzo potrzebna w praktyce projektanta wzornictwa.

Zapraszamy do odwiedzenia Ogólnopolskich Nadmorskich Spotkań Wzornictwa
„Młody człowiek i morze 2017”

informacje:

piotr.mikolajczak@asp.gda.pl

Projekt „Młody człowiek i morze 2017"