Panel dyskusyjny 25 lat Dada

2017-12-07
Panel dyskusyjny

25 lat Dada, historia tańca / 25 lat tańca, historia Dada. 50 spektakli, kilkudziesięciu artystów współpracujących… Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, który poprowadzi dr Barbara Świąder-Puchowska (Uniwersytet Gdański). W rozmowie wezmą udział: Anna Jazgarska (teatralny.pl), Julia Hoczyk (Instytut Muzyki i Tańca) oraz Przemysław Gulda („Gazeta Wyborcza”). Będą także Goście Specjalni, w tym dawni i obecni członkowie Teatru Dada von Bzdülöw. Spróbujemy poddać syntetycznej analizie to, co się wydarzyło w ciągu minionego ćwierćwiecza, ale nie zabraknie miejsca na sentymentalne wspominki! Do zobaczenia!

Uczestnicy panelu: Julia Hoczyk (Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie) – teatrolożka, krytyczka i teoretyczka tańca; Anna Jazgarska (teatralny.pl) – krytyczka teatralna; Przemysław Gulda („Gazeta Wyborcza”) – dziennikarz, krytyk muzyczny; Barbara Świąder-Puchowska (Uniwersytet Gdański) – prowadząca.

Specjalny udział: Julia Wernio – reżyserka teatralna, dyrektor Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni w latach 1995-2004; Adam Orzechowski – reżyser teatralny, dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Goście – dawni i obecni członkowie Teatru Dada von Bzdülöw, m.in.: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek, Magdalena Reiter, Aurora Lubos, Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek, Jakub Truszkowski, Tatiana Kamieniecka, Filip Szatarski, Rafał Dziemidok.

Koncepcja naukowa i prowadzenie: Barbara Świąder-Puchowska; koordynatorka: Ula Zerek;

organizator: Stowarzyszenie Dada von Bzdülöw; partnerzy: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Festiwal DADA FEST – WARIACJA NO XXV zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wydarzania artystyczne – Teatr i Taniec”

Panel dyskusyjny 25 lat Dada