Plener w Centrum Rzeźby Polskiej

2016-09-27
plener Wydział Rzeźby i Intermediów

W dniach od 15 do 25 września 2016 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbył się plener, w którym udział wzięli studenci Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku.

Prowadzący plener:

dr Dorota Nieznalska (Intermedia)

dr Dariusz Sitek (Rzeźba)

Uczestnicy pleneru:

Rzeźba:
Patryk Stokłosa
Dominika Karc
Hanna Korniluk
Marzena Rymarska

Intermedia:
Joanna Trejderowska
Martyna Kuryłowicz
Adriana Karwowska
Jakub Danilewicz
Emilia Muśko
Antonina Kałużna
Marta Adamska

Temat pleneru:

Symulakr, symulakrum - obraz, który jest czystą symulacją, pozorującą rzeczywistość albo tworzącą własną rzeczywistość. Również obiekt materialny wyobrażający istotę żywą, nadprzyrodzoną i fantastyczną w ich trójwymiarowym kształcie. Wykorzystywane w celach religijnych, magicznych, naukowych, praktycznych i zabawowych (np. lalki). Często są wyposażone w pewne atrybuty, potwierdzające ich pozorne życie, na przykład możliwość działań motorycznych.

Dowolna, twórcza interpretacja powyższego tematu.

Medium dowolne  (rzeźba, obiekt, instalacja, interwencja, performance, wideo, fotografia)

Możliwość realizacji projektów w pracowniach: odlewniczych, kowalskich, ceramicznych i stolarskich na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Plener w Centrum Rzeźby Polskiej