Nasi studenci w Akademii STEICO

2016-11-21
warsztaty Architektura Przestrzeni Kulturowych

17 i 18 listopada studenci z Pracowni Architektury Pasywnej, prowadzonej przez dr hab. Iwonę Dzierżko-Bukal i mgr inż. arch. Marka Barańskiego, wzięli udział w profesjonalnych warsztatach teoretyczno-praktycznych Akademii STEICO.

Akademia STEICO jest zorientowana na nowoczesne budownictwo w standardzie wysoko energooszczędnym, w tym na najbardziej zaawansowane technologicznie tzw. budownictwo pasywne, które stanowi progresywny, proekologiczny trend w budownictwie europejskim.

W ramach tych warsztatów studenci mogli poznać zasady nowoczesnego budownictwa drewnianego od strony praktycznej – wznosząc samodzielnie modelowy budynek pasywny.

Grupa STEICO jest to korporacja o ogólnoświatowym zasięgu, specjalizująca się w produkcji materiałów budowlanych przyjaznych środowisku, której ekologiczne produkty budowlane pozwalają na projektowanie oraz budowę budynków w standardzie energooszczędnym, w tym również w standardzie pasywnym (wysoka jakość produktów STEICO potwierdzana jest przez nadzór ze strony niemieckiego Urzędu Kontroli Materiałów Nordrhein-Westfalen (MPA NRW) Dortmund). Studenci Pracowni Architektury Pasywnej mają zapewnione profesjonalne certyfikowane szkolenia oraz możliwość stałych konsultacji technicznych.

więcej na www.facebook.com/architekturapasywna

Nasi studenci w Akademii STEICO