RE-AKCJE 5

RE-AKCJE 5

projekt wystawienniczo-krytyczny

Nabór zgłoszeń do 26 czerwca 2017

Do 26 czerwca br. będziemy przyjmować zgłoszenia do piątej edycji projektu RE-AKCJE.

W tym roku, osobom zakwalifikowanym proponujemy udział w trzech wystawach: w październiku 2017 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w listopadzie 2017 na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a grudniu 2017 na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawie, jak co roku towarzyszyć będzie katalog.

Czym są RE-AKCJE?

SPÓJRZ WYBIERZ NAPISZ WYSTAW

Z założenia RE-AKCJE są pomysłem działania cyklicznego, które wykorzystuje bliskość, w jakiej znajdują się na gdańskiej Akademii przyszli krytycy, animatorzy i kształtujący się „na naszych oczach” twórcy. To jeden aspekt. Drugi, to próba zwrócenia uwagi na to, jak pracujemy „pracownia w pracownię” i nie do końca wiemy, co dzieje się „za ścianą”. Dlatego też powstał główny punkt regulaminu projektu…Nie można zgłosić swojej pracy, jedynie cudzą i to opisaną (zasady opisu, analizy znajdują się w Regulaminie). Chcemy, tym samym doprowadzić do zainteresowania, „spostrzegania”, tego co dzieje się w innych Pracowniach i na Wydziałach.

W konsekwencji podjętych działań mamy szansę zainicjować świadome i kreatywne relacje twórców, kuratorów i krytyków, wspólnie rozmawiających, o powstających pracach.

Mamy też szansę w efekcie realizowanego projektu na zdobycie nowych narzędzi, by działania w obszarze sztuki najnowszej przybliżać publiczności.

Zobaczmy, jak stwarzamy RE-AKCJE 5 wspólnie z krakowską Akademią Sztuk Pięknych
i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Na zgłoszenia czekamy do 26 czerwca 2017: re.akcje@gmail.com

Regulamin i więcej informacji:

http://re-akcje2.blogspot.com/, https://www.facebook.com/re.akcje2

Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Rzeźby i Intermediów, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Edukacji Artystycznej UAP, Interdyscyplinarne Koło Artystyczno-Naukowe IKAN.