Aktualności

Sukcesy naszych pracowników

2017-10-23
Pomorska Grafika Roku 2016

Miło nam poinformować, że w konkursie na Pomorską Grafikę Roku za rok 2016 nasi pracownicy - dr hab. Dariusz Syrkowski, prof. nadzw. oraz dr Barbara Kasperczyk-Gorlak zdobyli odpowiednio drugą i trzecią nagrodę, natomiast wyróżnienie otrzymał dr Łukasz Butowski. Specjalną nagrodę ufundowaną przez Rektora ASP w Gdańsku dr. hab. Krzysztofa Polkowskiego otrzymała dr hab. Magdalena Hanysz-Stefańska. Nagrodę honorową Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki otrzymał prof. Roman Gajewski.

Nagrodę - Pomorska Grafika Roku - przyznało Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki już po raz 46. Jest to jedno z najstarszych wyróżnień artystycznych wręczanych w Gdańsku. Od ubiegłego roku udział w konkursie mogą brać artyści nie tylko z województwa pomorskiego, ale też pomorsko-zachodniego i kujawsko-pomorskiego.

więcej: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Pomorska-Grafika-Roku-za-rok-2016,a,91556

Miło nam również poinformować, iż dr hab. Robert Kaja z zespołem architektów: Lucyną Nyka, Bogusławą Konarzewską i Janem Cudzikiem otrzymał drugą równorzędną III nagrodę w konkursie na opracowanie Pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

więcej o konkursie: http://www.komitetspolecznybudowypomnikow.pl/wyniki-ii-etapu-konkurs%C3%B3w.html