Nasi studenci na Festiwalu

2016-10-20
informacja rzeźba i intermedia

Z przyjemnością informujemy, że nasi studenci kierunku Intermedia Milena Banaszewska i Jakub Danilewicz biorą udział w 8. edycji Festiwalu Warszawa w Budowie „Wreszcie we własnym domu. Dom polski w transformacji", odbywającym się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie we współpracy z Muzeum Warszawy. Ich projekty powstały we współpracy kuratorów festiwalu Tomasza Fudali i Szymona Maliborskiego z pracownią Zajmowania Przestrzeni dr hab. Bogny Burskiej, natomiast pierwsza część projektu Mileny Banaszewskiej powstała w Pracowni Działań Transdyscyplinarnych prof. Grzegorza Klamana.

Głównym celem tegorocznej wystawy jest ukazanie przemian domu i środowiska mieszkalnego w Polsce w okresie przejścia od państwa socjalistycznego do gospodarki rynkowej oraz funkcjonowania nowego modelu w powiązaniu z globalnym neoliberalizmem. Wystawę można oglądać od 22 października do 20 listopada 2016 w budynku dawnej drukarni przy ulicy Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie.

wwb8_www_720.jpg