Aktualności

Warsztaty Małe ASP w Zbrojowni Sztuki

2016-05-14
zbrojownia_sztuki

19 maja 2016 r. godz. 10.00 w Zbrojowni Sztuki rozpoczną się kolejne bezpłatne warsztaty z cyklu  „Małe ASP”.

 

Autorski program warsztatów przygotowany przez dr Annę Reinert i dr Jakuba Pieleszka z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Warsztaty mają za zadanie rozbudzić myślenie kreatywne i plastyczne w oparciu o wykorzystanie różnych technik artystycznych.

 

Celem zajęć jest przygotowanie młodych odbiorców do kontaktu ze sztuką współczesną.  W ramach warsztatów przybliżymy dzieciom najważniejsze kierunki  sztuk wizualnych, istotne postawy artystyczne, różnorodne media. Duży nacisk kładziemy na wyrażanie emocji w sposób twórczy i zachęcamy młodych adeptów sztuki do myślenia abstrakcyjnego.

 

Będziemy malować, rysować, lepić z gliny, tworzyć kolaże i grafiki,  zrobimy prosty film, poklatkowy, bawić się światłem i dźwiękiem a to wszystko w odniesieniu do znanych i mniej znanych dzieł sztuki współczesnej. W prosty  sposób opowiemy dzieciom o kierunkach i procesach zachodzących w sztuce najnowszej. Ośmielimy do rozmowy o sztuce, do zadawania pytań i szukania różnych interpretacji dzieł sztuki

 

Koncepcja, opieka merytoryczna i artystyczna, prowadzenie: dr Anna Reinert, dr Jakub Pieleszek

kiedy: 19 maja 2016 r. g. 10.00 – 12.00

gdzie: Zbrojownia Sztuki, Gdańsk (Stare Miasto) ul. Tkacka

zapisy na warsztaty: anna.tanaev@asp.gda.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)

uczestnicy: przedszkolaki w wieku 5- 7 lat

 

Liczba miejsc ograniczona!