Wykład - dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka

2016-12-12
wykład minos

Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce ASP w Gdańsku zaprasza na wykład z serii:

Strzępy i kawałki współczesnej kultury. Cykl wykładów o wykluczonych i niechcianych

dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka, UMK w Toruniu

Kiedy dziewczynka staje się Żydówką. Feminizm, judaizm i sztuka

15 grudnia 2016, Audytorium, godzina 14:00

Wykład stanowi prezentację wybranych artystek, których prace są głęboko zakotwiczone w dyskursie współczesnego feminizmu żydowskiego, obejmują złożone kwestie tożsamości kobiet i ich ról społecznych w patriarchalnym świecie judaizmu.

dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka - Adiunkt w Katedrze Historii Sztuki i Kultury UMK w Toruniu. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła w Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu. Stypendystka Université Paris Diderot i Centre Chrétien pour l'Étude du Judaïsme (CCEJ) Université Catholique de Lyon. Zajmuje się problemem reprezentacji judaizmu w sztuce antycznej oraz zagadnieniami żydowskiej sztuki współczesnej. Autorka monografii Żydzi i judaizm w zwierciadle sztuki antycznej, Warszawa 2014.

Wykład - dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka