Wystawa Aliny Jackiewicz-Kaczmarek „Arktyczny Świat”

2016-12-14
wystawa Alina Jackiewicz-Kaczmarek

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę grafiki Aliny Jackiewicz – Kaczmarek „ARKTYCZNY ŚWIAT” do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ulicy Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV).

Wernisaż: 16 grudnia (piątek), o godz. 18:00.

Wystawę będzie można oglądać od 17.12.2016 r. do 31.01.2017 r.

Na wystawie zobaczymy prace graficzne prof. Aliny Jackiewicz – Kaczmarek. Autorka jest kierownikiem Pracowni Grafiki Artystycznej Wklęsłodruku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Natura jest głównym motywem prac artystki w których ukazuje magię i piękno świata przyrody.  Grafiki są efektem inspiracji, jaką przyniosły autorce liczne podróże za Krąg Polarny – Norwegia, Spitsbergen, Islandia. W kompozycjach przewijają się sceny ukazujące rozległe wybrzeża, masywy górskie, fiordy i lodowce Arktyki.

prof. ALINA JACKIEWICZ – KACZMAREK

Studiowała w PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni profesora Władysława Jackiewicza, kierunek malarstwo, dyplom w 1979 roku. W Akademii Sztuk Pięknych prowadzi pracownię Grafiki Artystycznej, wklęsłodruku. Uprawia grafikę artystyczną, rysunek, malarstwo i fotografię przyrody.

Autorka 34 wystaw indywidualnych, m.in. 2014 rok – „ARCTIC … it’s MAGIC” – Paul Watkins Gallery, Winona State University – Winona, USA, 2013 rok – „Moje Fascynacje” – Galerie haus 23, Cottbus, Niemcy, 2010 rok – „EXPEDITION into another dimension” – Galleri Svalbard – Longyearbyen, Norwegia –Spitsbergen. Uczestniczyła w ponad 140 wystawach zbiorowych Polsce, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii, Monako, Holandii, Japonii, Korei, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Laureatka 33 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2015 roku otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czterokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Juror wielu konkursów graficznych. Prace graficzne znajdują się w muzeach i kolekcjach w Polsce, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Watykanie, Włoszech, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wystawa Aliny Jackiewicz-Kaczmarek „Arktyczny Świat”