Wystawa Konkursu Rysunkowego o "Czaszkę Australopiteka"

2018-11-21
Przegrys

PRZEGRYS – Wystawa Międzywydziałowego Konkursu Rysunkowego o "Czaszkę Australopiteka"

wernisaż: 29.11.2018, godz. 17:00
finisaż (ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród): 14.12.2018, godz. 17:00
miejsce: Galeria Kultura Ma Wiele Twarzy.

"Konkurs Rysunku „PRZEGRYS" jest próbą reaktywacji odbywającego się przed wieloma laty przeglądu rysunkowego. Będzie stanowił rodzaj konfrontacji artystycznych postaw młodych twórców w dziedzinie rysunku, zbada tendencje różnych pracowni rysunku i kierunków studiów. Podejmujemy tym samym próbę określenia kierunku, w którym może zmierzać ta dyscyplina, odnalezienia wspólnych tendencji młodego pokolenia twórców oraz cech wyróżniających autorów reprezentujących wydziały i pracownie. Otwarta formuła konkursu daje możliwość porównania i analizy prac, jak i przypomnienia o wadze tej dyscypliny, leżącej u podstaw zarówno sztuk pięknych jak i sztuk projektowych. Wizja otrzymania wyróżnienia lub nagrody oraz udział w wystawie i połączona z nią promocja ma za zadanie mobilizowanie studentów do aktywności w dyscyplinie rysunku."