Wystawa prac studentów Wydziału Malarstwa

2017-05-15
Wystawa, studenci, malarstwo, e-kultura

Europejska Noc Muzeów

Wystawa prac studentów III, IV i V roku.

20.05.2017

19:30 – wernisaż

Aula, Wielka Zbrojownia
Targ Węglowy 6.

Uczestnicy:

Przemysław Garczyński, Martyna Lorbiecka , Marta Lipiec - Bortkiewicz, Kornel Kowalski, Michał Ciekot, Aleksandra Kołwzan, Łukasz Ławrynowicz, Natalia Hirsz, Bogna Storma, Patrycja Cichosz, Michał Brzostek, Magdalena Sadłowska, Katarzyna Cur, Mateusz Jakub Ostrycharczyk, Monika Bielińska, Paulina Grosz, Katarzyna Jurga, Emil Jamrozik, Filip Kampka, Weronika Michalska, Patryk Różycki

Kuratorka: dr Anna Reinert

Tegoroczna Noc Muzeów po raz kolejny - już czwarty - stała się pretekstem do prezentacji dorobku studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W tym roku przedstawiamy przede wszystkim tradycyjne malarstwo, ale także rysunek i wideo. Jak co roku, wystawa ta jest okazją do zapoznania się z twórczością najmłodszego pokolenia twórców związanych z naszą Akademią. Daje to Państwu wyjątkową możliwość wglądu w najświeższe trendy i sposoby artystycznej narracji. Jest to także dobra okazja do zadania pytań o kondycję i przyszłość malarstwa. Zdecydowana większość prac pokazywana jest premierowo, jest to także dla wielu studentów pierwsza okazja do publicznego przedstawienia swojego dorobku. Prezentowane przez nas prace pokazują szerokie spektrum sposobów obrazowania. Młodzi twórcy mówią do nas różnymi językami, w wielu wypadkach, są już dość dojrzali i śmiało określają swoje pole dociekań artystycznych. Inni są jeszcze na początku drogi zmagań z materią sztuki. Zachęcam Państwa do wnikliwego zapoznania się z pracami prezentowanymi na tegorocznej wystawie, a także do osobistego spotkania i rozmowy z naszymi studentami. Warto poznać ich już dziś, na początku artystycznej drogi, aby móc obserwować ich rozwój i przyszłą karierę. Czego serdecznie i szczerze wszystkim naszym studentom życzę.

dr Anna Reinert

Wystawa prac studentów Wydziału Malarstwa