Aktualności

X Wielka Aukcja Mikołajkowa

2017-11-30
aukcja mikołajkowa

10.12.2017, godz. 12:00
Wielka Zbrojownia (Targ Węglowy 6, Gdańsk)

 

To już okrągła 10. Wielka Aukcja Mikołajkowa, organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego ASP w Gdańsku.

W tym roku wspomagamy Dom im. J. Korczaka. Jest to placówką opiekuńczo-terapeutyczną o zasięgu regionalnym, zapewniającą całodobową opiekę i wychowanie oraz specjalistyczną terapię, pomoc i wsparcie dzieciom niepełnosprawnym i przewlekle chorym w wieku od 0 do lat 12, pozbawionym stale lub okresowo opieki rodzicielskiej. Jest jedyną tego rodzaju placówką prowadzoną przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Drugi cel aukcji powstał z inicjatywy studentki Magdaleny Karpińskiej. Zbieramy pieniądze na protezy dla pana Andrzeja Lackowskiego - byłego żołnierza, który w wyniku komplikacji po wypadku na służbie stracił obie nogi oraz rękę. Pan Andrzej nie poddał się i za pomocą pożyczonego wózka inwalidzkiego pracował jako parkingowy. Niestety, grozi mu jednak amputacja drugiej ręki, co uniemożliwi mu pracę, dzięki której czuł się potrzebny i która nadawała sens jego życiu.

Można wspomóc szczytne cele i zakupić unikatowe prace naszych studentów. Oprócz grafik i prac malarskich, będzie można wylicytować także rzeźby, fotografie, a nawet przedmioty użytkowe autorstwa studentów wzornictwa. Większość prac weźmie udział w licytacji, natomiast pozostałe będą wystawione w naszym sklepiku. Oprócz tego przygotowujemy "Kawiarnię pod Reniferem" z cieplutką kawą lub herbatą i przepyszne słodkości, których sprzedaż również wlicza się do dochodu Aukcji.

 

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecnosć!

X Wielka Aukcja Mikołajkowa