2. Pracownia Podstaw Grafiki Artystycznej

mgr Patrycja Podkościelny

mgr Jakub Zając

2. Pracownia Podstaw Grafiki Artystycznej prowadzona przez mgr Patrycję Podkościelny oraz mgr Jakuba Zająca kształci studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia w zakresie druku płaskiego – Litografii oraz Serigrafii.

Na zajęciach studenci poznają historię danych technik, podstawy przygotowania matrycy/projektu oraz tajniki poprawnego druku. Prowadzący dopasowują sposób przekazywanej wiedzy do artystycznej wrażliwości studenta. Dzięki zadanym tematom rozwijana jest świadomość twórcza, która przyda się przy wyborze pracowni kierunkowej. Studenci nie tylko poznają litografię i serigrafię z czysto technicznego punktu widzenia. Uczą się również przekładać zdobytą wiedzę z zajęć na rozwój swojej kreacji artystycznej.

Po odbytym kursie każdy uczestnik potrafi przygotować projekt pod konkretną technikę, przenieść ją na daną matrycę oraz przygotować papier na który zostanie naniesiona grafika. Oprócz tego posiada również podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z pracą w pracowni.